Kurumsal Seo Fiyat Teklifi

Seo

Büyük Çekirdek Güncellemesi Google Florida 2 

Çekirdek Güncellemesi Google Florida 2

Google algoritması florida 2 ile Güncellendi!

Google ilk büyük algoritma güncellemesini 2003 yılında ‘’Google Florida’’ sloganıyla yapmıştı. Yapılan bu güncelleme ile arama motoru Google bambaşka bir niteliğe erişmiş ve Dünya’nın neredeyse rakipsiz bir sonuç doğurucusu olmaya adım atmıştı.

Bugüncellemenin ardından zamanla yeni güncellemelerde kendini göstermişti.‘’Penguin, Panda, Phantom vb.’’

Google kullanıcıları şimdilerde Danny Sullivan açıklamaları ile ‘’Google Florida 2’’ güncellemesi ile gelecek müthiş değişimleri beklemekte.

Geniş çekirdek güncellemesi ‘’Core Update’’ ile artık hedef veya niş odaklı hareket edilmediğini ve web sitelerin niteliklerini hedef almadığının bir kez daha altını çizmiş oluyor.

En sonolarak geçtiğimiz yıl Google güncellemesi olarak karşımıza çıkan SinirselEşleştirme ( Neural Matching) olmuştu. Bununla beraber yapılan tümgüncellemelerde kullanıcıların düşündüğü tek nokta ‘’Web Site SıralamalarınınDeğişeceği’’ yönündeydi. Ancak Google analisti John Mueller bu durumu her zamanreddederek, güncellemenin düşük sayfa kalitesini hedef almadığını belirtmişti.

Florida 2 Algoritma GüncellemesiNeden Önemli?

Google Mart 2019 güncellemesi olarak yayımlanan bu algoritma güncellemesi, son yılların en geniş, kapsamlı ve büyük güncellemesi olarak adlandırıldı.

Web site kullanıcıları, sıralamanın değişeceği ön yargısında olduğundan, yaptığım bazı araştırmaları söylemek istiyorum. Kullanılan linkler her zaman için sıralamada rol oynuyor. Bu güncelleme ile birlikte de linkler büyük önem taşımakta. Ayrıca analiz ettiğim web sitelerine göre, Google linklerle beraber bağlantılara da ve böylelikle sıralamada rastlanılan değişikliklere neden olabiliyor.

Yani, Seoaramala ve sonuç bilgisinde sıralamanın değişebileceği, bunun için ise web siteiçerik güncellemelerini yeniden düzenlemek gerektiğini vurgulayabilirim.

Güncelleme Neden ‘’Florida 2’’ OlarakYayımlandı

 Bilmeyenler için belirtelim. FloridaGüncellemesi ilk çıktığında yani 2003 senesinde çok önemli bir güncellemeolarak karşımızdaydı.

PubconFlorida Seo konferansında gerçekleşen karar ardından adını florida olarakalmıştı bu güncelleme.

Pubcon Florida konferansı ise

 • Dijital pazarlama
 • İşletme ve ajanslar
 • Seo Öğrenme
 • Sosyal Medya Optimizasyonu
 • Çağdaş Seo
 • Mimari ve içerik
 • Gelişmiş Link Oluşturma
 • Rekabet Atölyesi  
 • Kurum İçi Optimizasyon
 • Pazarlama, Bağlama, Reklamcılık, Markalaşma,Halkla İlişkiler
 • Analytics, Ölçme ve Online Pazarlama ileAnalitiklerin Birleşmesi gibi konuları içeren konferans türüdür.

Yani inanın ki Türkiye’den bukonferansa katılmak isteyen kişilerden birisi olarak söylemeliyim ki bu harikabir deneyim olurdu.

Florida 2 Güncelleme Sonuçları Nasıl Etkiler?

Googlealgoritma güncellemesi florida 2 ile artık sonuçların daha iyi eşleşeceğini,kalite içerikli sayfaların arama sonucu eşleşmelerde hakkı olan yükselişegeçeceğini, böylelikle kalitesiz sayfalarında hızla düşeceğini açıkçagörebiliriz.

Yapılan ilkanalizler, linkler, bağlantılar ve dahası ile aratılan kelime arasında kibağlantının ne kadar uyumlu olup- olmadığını, aratılan sayfa ile bağdaşanilginin ne kadar bulunup-bulunmadığı yönünde büyük değişimlerin ortaya çıkacağıyönünde.

Diğer biranaliz ise, kullanılan keyword ile botlar arasında ki ilişki. Yani yüksekanahtar kelime içeriğine sahip içeriklerin spam olarak algılanıp, düşüşegeçeceği anlamına gelen büyük bir gelişmedir.

ZamanlaFlorida 2 Güncellemesinin sıralamalarda ne gibi değişikliklere yol açacağınıhepimiz göreceğiz. Ancak unutmayın ki bu en geniş ve kapsamlı algoritmagüncellemesi…

Artıkhalihazırda hedeflenen ziyaretçi profiline çok da kolay erişilemeyeceğini,hemen etkilenen birçok siteden görebilmek mümkün.

Geniş Çekirdek Güncellemesi Nedir?

Genişçekirdek güncellemesi doğrudan kullanıcıyı çok daha iyi anlamak ve ona çok dahaiyi sonuçları çıkarabilmek anlamına geliyor. Arama motoru Google bu konudaoldukça hassas ve doğrudan aratılan şeye odaklanmamız için geniş çekirdekgüncellemesini gerçekleştiği aşikar. Düzeltilen hiçbir şeyin olmadığı ancak iyiweb sitesine sahip olan kişilerin yükselebileceği bir güncelleme ile karşıkarşıyayız.

Detaylı bilgiye sahip olmak isteyen kişiler Webmasterworldformuna göz atabilir.

Web Site Sahiplerinin Yapması Gerekenler

Güncelleme belki haftalar sürebilir. Buna hazırlıklı olmak veya herhangi bir düşüş yaşamamak için web site Sahipleri sitelerini zenginleştirmeye ve tekrar gözden geçirmeye başlayabilir. İçerik stratejinizi geliştirmek, eksikleri iyileştirmek, no-index yapmak, linklerin ve bağlantıların doğru kullanılmasını sağlamak, şimdilik alabileceğiniz önlemler arasındadır. Bu durum güncellemeden en az zararla etkilenmenizi ya da hızla yükselmenizi sağlayabilir

Güncelleme İle Etkilenen Siteler

Herhangi bir sektöre yönelik ya da bir kritere yönelik birsıralama değişikliği olmayacaktır. Ancak geniş çekirdek güncellemesi ilesıralamalarda yükselen veya düşüşe geçen sektörel web siteleri başta otomotiv,sağlık, oyun, alışveriş ve spor siteleri kendini göstermekte.

Florida 2 Güncellemesi için Görüşlerim

Yapay zekânın ve indexlemenin aynı kulvarda olacağınıbelirtelim. Sayfa bağlantılarından tutun da yönlendirmelere kadar her şeyinartık gerçekten olması gerektiği gibi olması gerektiği, bu kriterlere uymayanve hızla yükselme pahasına yapılan gereksiz ve aşırı kullanım elementlerininartık Google gözünde bir değeri olmayacağı anlamındadır.

Yapılan kontroller ve çalışmalar doğrudan kullanıcının deneyim ve eşleştirmesine uygunluğu ile yükselişe geçecek. Tüm web site sahiplerinin artık kollarını sıvama vaktidir. March Core Update 2019 ile start yeniden başladı ve yüksek trafik için köklü güncellemenin ilk adımları atıldı.

Bu konu hakkında tüm sorularınız için iletişime geçebilirsiniz.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]
Benzer Yazılar
Seo

Robots.txt Dosyası Nedir ? Nasıl Oluşturulur?

SeoÜcretsiz İçeriklerWordpress

Yoast Seo Kurulumu ve Ayarları Nasıl Yapılır? 2019

Seo

Seo Nedir ve Nasıl Yapılır? Doğal Seo Çalışmaları

SeoWordpress

Wordpress Site Hızlandırma Yöntemleri

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir