Kurumsal Seo Fiyat Teklifi

Seo

Google Reklam Bütçesi Nasıl Hesaplanır?

Reklam Ücretleri Google

Bu yazımızda sizlere Google Reklam Bütçesi hakkında bilgiler aktarmaya çalıştık.

İşletmelerini büyütmek, satış rakamlarını yükseltmek isteyen birçok kişi, Google Reklam hizmetlerinden yararlanmaya çalışıyor. Reklamlar üzerinden ürün ya da marka değerini pazarlamaya çalışan işletmeler, aldıkları geri dönüşler üzerinden kazanımlar sağlayabiliyor. günlük olarak Adwords yeni adı ile Google Ads üzerinden harcanması gereken reklam bütçesini belirlemek tamamen kişilere ait. Google, bu konuda hiçbir alt limit koymadığı gibi üst limit sınırlamasında da bulunmuyor.

Reklam verecek kişilerin dikkat etmesi gereken tek konu bütçenin dengeli ve doğru bir şekilde verildiğinden emin olmak. Google Reklam üzerinden reklam yayınlarına başlayan kişiler, reklam bütçelerini kar elde edebilecekleri şekilde planlamalıdır. Düşük bütçe ile maksimum kazanç doğrultusunda atılacak adımlar, kısa süre içerisinde ürün satışları başta olmak üzere marka değerinin de oluşmasına katkı sağlar.

Google Ads Reklam Ücretleri

Tahmini Olarak Reklam Bütçesi Ne Kadar Olmalıdır?

Google Reklam konusunda ilk deneyiminiz olacak ise reklam bütçesi belirleme konusunda biraz sorun yaşayabilirsiniz.  İlk etapta oldukça dip fiyatlar üzerinden bütçe belirlemeye kalksanız da Google’ın rekabet gereği buna izin vermediğini görebilirsiniz. Bu konu üzerinde kurulmuş profesyonel Reklam Ajansları veya Google Reklam Uzmanıları, sizlere reklam verme konusunda destek olarak tüm işlemlerinizi otomatik olarak halledebilmektedir. Ücret konusunda günlük verilecek reklam bütçesinden belirli bir miktar komisyon almaktadır. Eğer bu oranları vermek ilk başta size zor gelecek ise ilk etapta deneme yanılma yöntemi ile başarıya ulaşmanızı öneriyorum.

Google Reklam Bütçesi konusunda ilk dikkat etmeniz gereken şey hedefinizdir. Hedefiniz günlük ya da aylık belirli bir miktar satış mı yapmak yoksa internet adresinize trafik mi çekmektir. 2 hedefin bütçe oranlarının birbirine göre değişiklik gösterdiğini bilmeniz gerekiyor. İlk olarak deneme bir reklam oluşturarak gösterim bazında ne kadar geri dönüş aldığınızı inceleyin. Bununla beraber düşük reklam kampayanları oluşturarak hatalarınızı tespit etmeye çalışın.

En önemlisi rakiplerinizi analiz yaparak onların maliyet dengelerini hesaplamaya çalışın. Bazı sektörlerde bulunan rekabetin oldukça fazla olmasından dolayı reklam bütçesinde sürekli değişikliliğe gidilmesi gerekiyor. TBM (Tıklama Başı Maliyet) oranını Adwords pencereniz üzerinden sürekli kontrol ederek müdahale edebilirsiniz. Bu konuda kesinlikle başarı yakalamak adına kesinlikle reklam ajansları ile çalışmanızı öneririz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Benzer Yazılar
Seo

Robots.txt Dosyası Nedir ? Nasıl Oluşturulur?

SeoÜcretsiz İçeriklerWordpress

Yoast Seo Kurulumu ve Ayarları Nasıl Yapılır? 2019

Seo

Seo Nedir ve Nasıl Yapılır? Doğal Seo Çalışmaları

Seo

Büyük Çekirdek Güncellemesi Google Florida 2 

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir