Kurumsal Seo Fiyat Teklifi

Seo

LightHouse Eklentisi – SEO Eklentisi Resimli Anlatım

lighthouse eklentisi resimli anlatım

Google, LightHouse eklentisi ne yeni güncelleme getirdiğini geçen günlerde duyurmuştu, ancak hakkında detaylı bilgiye ulaşabilen nadir insanlardanım ve hemen bunun hakkında yazmak, sizleri bilgilendirmek istedim.

LightHouse, açık kaynaklı, web sayfalaranın kalitesini arttırabilmek adına otomatik denetleme yapan bir araçtır. Geliştirici ve SEO Uzmanlarının sık kullandığı bu araç, performans, erişilebilirlik, Progressive Web Apps (PWA) uyumlu ve daha bir çok alanda çalışmalarınızı denetleyebilen ücretsiz bir araç.

Genel anlamda kullanıcıların diğer siteleri ve geliştiricilerin yaptığı çalışmaları denetlenmesinde kullanılıyor. LightHouse, sizin kayalıklara çarpmamanız hususunda size yardımcı oluyor.

Halihazırda SEO denetleme araçları listesi kapsamlı bir liste olmamakla birlikte, LightHouse, Google arama motoruna yönelik ve diğer arama motorlarına karşı yapılan SEO performansınızı arttırmayı hedefliyor.

LightHouse Eklentisi Kullanım şekli:

Kurulum ve kullanım tarafında iki adet yol bulunmaktadır.

  1. LightHouse Chrome Eklentisi’ni indirin.
  2. Eklenti çubuğunda beliren LightHouse simgesine tıklayın.

Seçenekler menüsünden, “SEO”yu işaretleyin ve tamam, ardından rapor oluşturup inceleyebilirsiniz.

lighthouse eklentisi kullanımı

  1. Chrome Canary‘de Chrome Geliştirici araçlarını kullanarak:
  2. Chrome Geliştirici Araçları’nı açın.
  3. Denetlemeler’e gidin .
  4. Denetleme gerçekleştir’i tıklayın .
  5. SEO” onay kutusunu işaretleyin ve Denetlemeyi Çalıştır’ı tıklayın.

webmaster central blog kullanımı

Google, bu araç hakkında bilgi yazmaktan asla çekinmiyor, sanki tek analiz aracı LightHouse’muş gibi. Ama atlamamamız gereken bir nokta var, eğer Google bir ürünü ile övünüyorsa kesinlikle dikkat çekmek istediği bir nokta vardır. Türkiye’de SEO sektörüne karşı yapılan acımasız ve hatalı çalışmalar, backlink paketcileri, acımasız fiyat teklifi sunan işletmeler yüzünden, yaptırdığımız herhangi bir SEO çalışması zaman zaman değer görmüyor ve Google tarafında yasaklı SEO olarak nitelendiriliyor. İşte tam olarak dikkat çekmek istedikleri nokta burası bence, yaptığınız bir çalışmanın doğru olup olmadığını, hatalarınızı ve yapmamanız gereken çalışmaları anında size söyleyen bir Google ürününü kullanın. Bu sayede yanlışlarınızı ve doğrularınızı anlık olarak görebileceksiniz.

Google, geçtiğimiz günlerdede WordPress ile bir anlaşmaya vararak, WordPress’i beraber çalışmaya davet etmişti. Google, zaman içerisinde LightHouse’i geliştireceklerini ve sektörde daha aktif kullanılan bir araç olarak karşımıza sürecekleri şeklinde açıklama yaparken insanların düşünmelerini istediğim bir nokta var.

SEO Uzmanları ve Geliştiriciler, siz bu yazıyı okumadan önce LightHouse’i duymuş ve kullanmış mıydınız ?

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Benzer Yazılar
Seo

Robots.txt Dosyası Nedir ? Nasıl Oluşturulur?

SeoÜcretsiz İçeriklerWordpress

Yoast Seo Kurulumu ve Ayarları Nasıl Yapılır? 2019

Seo

Seo Nedir ve Nasıl Yapılır? Doğal Seo Çalışmaları

Seo

Büyük Çekirdek Güncellemesi Google Florida 2